uyarı Askerde komando veya jandarma özel harekat nasıl olunur?
 
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
09 Şubat 2016
168561 Mesaj 12544 Konu Gönderen: 31518 Üye
Son üye: baltacıAskerlik, Şafak Hesaplama, Askerlik Şubeleri, Usta Birliği, Acemi Birliği  |  Askerlik Genel  |  Soru ve Cevap Bölümü  |  Askerde komando veya jandarma özel harekat nasıl olunur?
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Askerde komando veya jandarma özel harekat nasıl olunur?  (Okunma Sayısı 30079 defa)
zalimkomando
Er

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 4


« : 10 Mayıs 2010 »

Sevgili Komutanlarım.Foruma Yeni Üye Oldum.Sormak İstediğim Soru Şu:Ben 1 Ay Askeri Eğitim Alıpta Eğer Doğuya Düşersem Karşımda O Coğrafyayı İyi Bilen,Gerilla  Eğitimi Almış,Dünyanın Çoğu Ülkesinin Timleri Tarafından Yetiştirilmiş Teröristler Olacak.Ben 1 Aylık Eğitimle Bunu Başaramam Gibi Geliyor.Ben Ya Komando Yada Özel Harekatçı Olmak İstiyorum.Paraşüt Sporuna Hastayım Ve Türkkuşu Eğitimlerine Katılıp Paraşüt Brövesi Almayı Çok Düşünüyorum.Vücudumda Kırık Çıkık Yok,Kas Yapım İyidir.Body Sporuyla Uğraşıyorum.Benzin Kokusundan Etkilenmem.Yükseklik Korkum Fazla Yoktur.Fazla Duygusal Değilim.Yani Çok Zor Bir Durumda Bile Soğukkanlılığımı Kaybetmem.Belki Çocuktur Diyeceksiniz Ama  Profesyonel Düşünen Bir İnsanım.Yani Ben Adam Vuramam,Öldüremem Gibi Düşüncelerim,Korkularım Yok.Ölümdende Öldürmektende Korkmuyorum.Zaten Çoğu Arkadaşım Kız Peşinde Koşarken Benim Hayalim Ya Deniz Kuvvetlerine Girip Sat Komandosu Olmak,Ve Yada Polis Akademisine Girip Özel Harekatçı Olmaktı.Bu Tarz Şeyler Burada Yazılmaz Biliyorum Ama İstihbarata Girmeyi Bile Düşünüyordum Lisede.Yani İçimde Hep Var Bu Vatan Aşkı Ve Hiç Bitmeyecek.Sizlerden İstediğim Paraşüt Lisansımı Alıptagötürürsem Şubeye Vede Yukarıdaki Özelliklerimide Göz  Önüne Alarak Komando Olma Şansım Yüzde Kaçtır?Ve Ayrıca Paraşüt Brövesinin Katkısı Çok Olur Mu Komando Olmak İçin.Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkürler
Konuyu beğendiyseniz +1 butonuna basınız.


Moderatöre Bildir   Logged
Anil
Astsubay Kd. Başçavuş
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 679« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2010 »

Öncelikle belirteyim forumda Büyük harflerle yazmak yasak.

1 Aylık eğitimle doğuya dağıtım yapılmıyor zaten merak etmeyin. 3 ay eğitim alıyorsunuz.

 Komando olmak sizin elinizde değil. Her isteyeni ne yazık ki komando yapmıyorlar.

Jandarma Özel Harekat konusu apayrı bir şey, onun için JANU ' yu kazanıp Uzman Jandarma eğitimi alacaksınız veya JAMYO ' yu kazanıp Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulunu bitireceksiniz. Bildiğim kadarıyla askerde Uzman Jandarma olarak kalamıyorsunuz. Uzman çavuşlar ile aralarında çok fark var. Ancak uzmanlar ve astsubaylar Jandarma Özel Harekatcı olabiliyorlar.


Emniyet Özel Harekat için ise , Akedemi bitirmenize gerek yok. Polis Meslek Yüksek Okulunda 2. sınıfta alan seçiliyor. Özel Harekat'ı seçip eğitimleri ve sınavları başarıyla geçerseniz Özel Harekatcı olabiliyorsunuz. Tabi Özel Harekatı seçip başarısız olursanız , Polis memuru olarak ilk görevinizi doğuya veriyorlar. ( PMYO da okuyan bir arkadaşımdan almıştım bu bilgileri zamanında )
Moderatöre Bildir   Logged
zalimkomando
Er

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 4


« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2010 »

cevabınız içi teşekkürler.
Moderatöre Bildir   Logged
hilal.55
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2010 »

Konu Amacına Ulaştıgı İçin Kilitlenmiştir.
Moderatöre Bildir   Logged
Sayfa: [1]
Askerlik, Şafak Hesaplama, Askerlik Şubeleri, Usta Birliği, Acemi Birliği  |  Askerlik Genel  |  Soru ve Cevap Bölümü  |  Askerde komando veya jandarma özel harekat nasıl olunur?
    Gitmek istediğiniz yer:  


    Destekleyenler